Príbeh nemožného psa…

460551_420422291338710_1994174205_o

„S každým psom sa dá niečo robiť, ale s niektorým to za jeho života nestihnete…“ odpovedal na jednom seminári František Šusta na otázku účastníka – majiteľa reaktívneho psa – čo sa dá robiť v jeho prípade.

Aj ja som majiteľkou reaktívneho psa, o jeho rôznych problémoch som písala viackrát. Už ako šteňa k nám prišiel od chovateľa s batôžkom plným neistoty, strachov, nulovou socializáciou, zníženou schopnosťou sa učiť, či prispôsobiť sa akýmkoľvek zmenám.

Niekoľko rokov trvala premena na „skoronormálneho“ psa, niektoré veci sa podarilo trpezlivou každodennou prácou zmeniť, niektoré zmierniť, vďaka nemu som sa začala veľmi intenzívne vzdelávať, hľadať cesty ako mu pomôcť. Nič človeka nenaučí toľko ako naozaj problémový pes.

filmovanie3

Dnes môžem s istotou povedať, že je to príbeh so „šťastným koncom“:

Mimik, ktorý mal v minulosti obrovský problém s akýmikoľvek psami,  mi už druhý rok pomáha ako asistent – neutrálny pes – na lekciách pre reaktívnych psov, bez stresu, pokojne a aktívne komunikuje s kurzistami, učí ich správať sa v prítomnosti iného psa.

Jeho stres z nových prostredí, podivných vecí, mužov a neobvyklého ruchu?

Pozrite sa sami, ako zvládol filmovanie spotu 🙂

  filmovanie4         filmovanie2

Som naňho naozaj hrdá, prekvapil svojím správaním nielen filmový štáb ale aj mňa, a tu je výsledok – video môjho „nemožného psa“ v hlavnej úlohe:

video DogDays 2017 – Festival psích športov