kurz „Hry nielen pre športového psa“

Hry nielen pre športového psa –

na upevnenie vzťahu, zlepšenie pracovného nasadenia, cieľové správanie

Chýba vášmu psovi motivácia? Máte psa, s ktorým bojujete o jeho pozornosť či väčšie nasadenie počas tréningu? Funguje váš pes doma, ale vonku sa mu zdajú zaujímavejší ľudia, psi, či pachy ako práca s vami? Hľadáte spôsob, ako udržať záujem psa, či zvýšiť jeho výkon? Máte pocit, že pes cvičí bez radosti, je príliš pomalý či naopak príliš vzrušený a zbrklý?

V tom prípade potrebujete u psa dosiahnuť väčšie nasadenie. Cieľom tréningu väčšieho nasadenia je povzbudiť záujem vášho psa, sústredenie a radosť z práce s vami. Zápal psa pre tréning je neoddeliteľná súčasť akéhokoľvek psieho športu, či vašej spoločnej aktivity.

Pes by sa mal počas tréningu baviť. Ak je tréning zábavný, je pes do práce s vami zapálený a chce podobné aktivity zažívať častejšie. Naopak, nepríjemnému či nudnému tréningu alebo aktivitám sa pes prirodzene bude vyhýbať.

Ak si so psom vybudujeme úžasný pracovný vzťah, bude nám „plniť, čo nám na očiach uvidí“. Takýto vzťah vyžaduje množstvo vzájomných príjemných zážitkov. Naučíme psa nerozlišovať medzi hrou a serióznym tréningom. Prenesieme jeho nadšenie z hier priamo do tréningu a vzájomného vzťahu.

Učenie bezmyšlienkovitého očného kontaktu je mrhanie časom – potrebujete ovládnuť myseľ psa, nie jeho zrak 🙂 Staňte sa vy stredobodom vesmíru vášho psa namiesto vrecka s pamlskami, či hračky vo vašej ruke.

Obsahom kurzu sú rôzne hry s rôznym účinkom – či už pôjde o hry na zlepšenie nasadenia, zamerania na cieľ, alebo sebaovládanie, niektoré tzv. privolávačské hry – hry s hračkami , potravou, osobné či tzv. nahé hry…

 

Kurz „Hry nielen pre športového psa“ 

  • 10-týždňový kurz
  • 50-minútové praktické lekcie raz týždenne
  • teoretická časť elektronickou formou
  • cena lekcie 10 eur (100 eur / kurz )
  • pred začatím kurzu je nutné zaplatiť zálohu 40 eur
  • zbytok kurzovného 60 eur je nutné uhradiť do 1 mesiaca od začiatku kurzu
  • v prípade zrušenia účasti na kurze : záloha je vratná jedine v prípade, že sú čakajúci náhradníci, inak si účastník hľadá za seba náhradu sám
  • tréning hárajúcich súk je možný len individuálne – po dohode s trénerom
  • psi na tréningu musia byť bez príznakov infekčných ochorení, s platným očkovaním (očkovací preukaz alebo europas)
  • v týždni pred začatím kurzu dostane účastník mailom potrebné technické informácie k výbave na tréningu

prihlasovanie:

Prihláška – kurzy 2017 

termín začiatku, či možnosti okamžitého prihlásenia sa na kurz vám upresníme mailom, kontaktujte nás:

Anna Lacková : rainbowhill.sk@gmail.com

Pridaj komentár